Získaj navyše zľavu 5% na oblečenie - zadaj kód TEXTIL005

BANFF - horský festival filmovPo covidovej pauze opäť prinášame BANFF festival na Slovensko!
Skvelé filmy, zaujímavý hosť a medzisviatkové stretnutie s priateľmi :)
Tešíme sa na vás vo štvrtok - 29.12.2022 v Teniscentre v Tatranskej Lomnici.

FB udalosť


15:00 - OTVORENIE SÁLY

Prezentácia značiek partnerov festivalu.

16:00 - ZAHÁJENIE FESTIVALU

16:15 - PRVÝ FILMOVÝ BLOK


The Ultimate RUN - 10 min

Čo keby ste mohli prepojiť každú prašanovú zákrutu, každý trail, každý skok z útesu a každý svah do jednej ultimátnej zjazdovky? Markus Eder to dokázal práve v "The Ultimate Run"!

Action Directe - 15 min

Francúzska lezkyňa Melissa Le Nevé sedem rokov bojuje so šialenými pohybmi, vnútornými pochybnosťami a bremenom histórie, aby vyliezla na najuznávanejšiu športovú cestu na svete.

Exit the North Pole - 51 min

Børge Ousland je jedným z najskúsenejších polárnikov na svete. Niekoľkokrát bol na severnom póle, sám aj s ostatnými. Na tejto ceste sa k nemu pripojí Juhoafričan Mike Horn, ktorý sa vydáva na 1500 km dlhú cestu na lyžiach cez polárny ľadový príkrov pri teplotách pod -30 °C a väčšinou za tmy. Nie je prekvapením, že nie všetko ide podľa plánu


17:40 - PRESTÁVKA

18:10 - PREDNÁŠKA

Juraj Koreň „Ďurifuk“ – Brúsenie horského diamantu


19:40 - PRESTÁVKA

20:10 - TOMBOLA

20:25 - DRUHÝ FILMOVÝ BLOK


The Farmer - 3 min

Farmár, ktorý je miestnou legendou v pohorí Wasatch, trávi zimy zberom jednej z najvzácnejších plodín na svete: Prašanu.


Always Higher - 11 min

Lysanne Richardová je jednou z najlepších medzinárodných súťažných skokanov do vody na svete. Tridsaťdeväťročná kanadská matka troch detí sa však chce sústrediť na vlastné osobné projekty. Prvým na zozname je 22-metrový skok do výšky uprostred zimy nad zamrznutým jazerom, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo. Bude to však stačiť? Alebo sa pokúsi urobiť túto výzvu ešte ťažšou? Sledujte, ako sa neustále snaží posunúť a skúma dôvody, prečo sa jej to darí.


The Slabs - 6 min

Danny Macaskill testuje hranice horskej cyklistiky pri zjazde z neslávne známych Dubh Slabs na ostrove Skye.


Link Sar - 17 min

Sledujte elitného amerického horolezca, ktorý sa orientuje vo svojich vzťahoch a motiváciách, zatiaľ čo sa snaží vyliezť a prežiť na jednom z najnáročnejších nevylezených vrcholov sveta: Link Sar vo vysokých pakistanských horách.


Lhotse - 23 min

30. septembra 2018 Hilaree Nelson a Jim Morrison absolvovali prvý integrálny zjazd na lyžiach na Lhotse (8516 m). Američania cestovali do Himalájí v nádeji, že kuloár bude pokrytý snehom, a keďže šli na vlastnú päsť, ich expedícia si musela ľadopád a trasu pripraviť sama. Nelson a Morrison sa rozhodli používať doplnkový kyslík od výšky 8300 m, t. j. od základne kuloáru, pričom začali lyžovať hneď od vrcholu a skončili v tábore 2 vo výške 6400 m.

Tento film je pamiatkou na Hilaree Nelson, ktorá tragicky zahynula tento rok v septembri na Manaslu.


22:00 - UKONČENIE FESTIVALU


https://www.banff.cz/Naše predajne


Partneri

Prihlás sa
na odber newslettera