Kalamárka sprievodca

Novo spracovaný (2020) lezecký sprievodca jednej z najkrajších lezeckých oblastí na Slovensku. Kalamárka ponúka obrovské množstvo ciest všetkých obtiažností a jedinečnú atmosféru.
  • vypredané
Ups... Tento produkt je VYPREDANÝ.
Ale nič nie je stratené :) Aktuálna ponuka

Andezitová kráska ukrytá v lesoch Poľany, rovno nad mestom Detva. Lezenie je tu veľmi špecifické. Milujú to tu nadšenci líšt, lištičiek, mikrolištičiek a špár a tiež tí, čo si občas radi prevetrajú svoje vklínence, či friendy. Väčšina ciest je odistená lepenými borhákmi, no aj v nich si občas preveríte svoj morál. Čo je však na Kalamárke najpríťažlivejšie, je jej magická atmosféra. Občas sa vie trochu stratiť v hluku obliehajúcich davov počas slnečných víkendov, ale kto chce, nájde si ju niekde skrytú a s pokorou a úctou k prírode si ju vychutná.

V sprievodcovi je na 352 stranách spracovaných 5 oblastí: Horné skaly, Dolné skaly, Južné skaly, Boriakove skaly a Melichova skala, pár stránok je venovaných aj ľadopádom. Spolu je tu 649 ciest. Najrozsiahlejšou oblasťou sú Horné skaly (320 ciest) a Dolné skaly (211 ciest), najmagickejšou sú Boriakove skaly, špeciálnou atmosférou dýcha aj Melichova skala. Netreba zabudnúť ani na Južné skaly, kde je množstvo ľahkých a stredne ťažkých ciest. V knihe ďalej nájdete, výborne spracovanú históriu lezenia s úžasnými fotkami, na ktorej si zgustol Jožko Sklenár. Pre tých, čo si popri lezení radi odskočia aj do blízkeho okolia a spoznajú zaujímavé miesta, sú na pár stranách zhrnuté všetky zaujímavosti, ktoré sa oplatí navštíviť. Nájdete tu aj informácie o okolitej prírode a Stanko Glejdura pripravil výborný článok o hubách, z ktorých mnohé sú miestnou raritou. Dobrú zábavu a možno motiváciu pri čítaní si užijete so slávnymi lámačmi rekordov a ženských sŕdc z GLK, v článočku "100+100 na Kalamárke". A trošku bližšie vám predstavíme legendu tejto oblasti, Stanka Glejduru, v krátkom ale výživnom rozhovore. Potom už príde takmer 260 strán nákresov, popisov a fotiek toho hlavného, prečo ste sa vydali na Kalamárku.

Autor: Vladimír Linek a kolektív

Pekná recenzia na knihu TU

Zoznam všetkých materiálov nájdete TU.

Napísať recenziu

               
* Povinný údaj

Naše predajne


Partneri

Prihlás sa
na odber newslettera