LANGE XT 110 FREETOUR LYŽIARKY 16/17

Bezkompromisné držanie nohy a perfektný výkon. Vďaka novej, ultra-ľahkej konštrukcii skeletu z Grilamidu® a 100mm šírke, XT Freetour ponúkajú Lange legendárnu presnosť a zjazdový výkon s hmotnosťou iba 1770g.
  • Artikel: 1000064835
  • Výrobca: LANGE
  • Farba: Oranžová
Chcem lepšiu cenu
Ups... Tento produkt je VYPREDANÝ.
Ale nič nie je stratené :) Aktuálna ponuka

To najlepšie z oboch svetov je tu. Lange uvádza jedinečné  lyžiarky XT 110 FREETOUR v ktorých sa spája to čím je Lange známe - bezkompromisné držanie nohy a perfektný výkon. Vďaka novej, ultra-ľahkej konštrukcii skeletu z Grilamidu® a 100mm šírke, XT Freetour ponúkajú legendárnu presnosť typickú pre značku LANGE a zjazdový výkon pri hmotnosti topánky iba 1770g. XT Freetour nanovo definuje to, čoho je topánka tohto druhu schopná. 

  • Kompatibilné s viazaním low-tech a DUAL WTR
  • Vnútorná topánka s nízkou váhou s maximálnym prispôsobením sa a izoláciou pred nízkymi teplotami
  • Lange patentovaný systém ski/hike
  • technológia Power V-Lock s
  • ohyb komína nad 40°


ROBO GÁLFY ODPORÚČA:

"Perfektná voľba pre skúsených lyžiarov, ktorí hľadajú komfort nielen pri lyžovaní, ale aj pri chôdzi.

Značka Lange mi prirástla k srdcu už v čase, keď som závodne lyžoval – a to bolo naozaj veľmi dávno :).  V roku 1978 som v Lange lyžiarkach dokonca zlyžoval Mt. Blanc. Dlhé roky som sa z celej produktovej rady orientoval hlavne na modely RS, teda lyžiarky určené pre agresívnych športových jazdcov. Ich tvrdosť a tvar zaručuje dokonalý prenos síl  na lyžu. Lenže s pribúdajúcim vekom začali byt tieto modely na mňa príliš tvrdé. Zmenil som aj štýl jazdy... Som  viac pôžitkár - lyže dokonale ovládam, ale už nejazdím agresívne.

Minulý rok na môj trip do Švédska, kde som kombinoval heliskiing s krátkym skialpom padla moja voľba na LANGE XT 110 . Myslel som si, že si tento model požičiam len na jednu akciu, ale tak mi „sadli“, že ich už mam „zaparkované“ doma v mojej výbave.

LANGE XT 110 sú v prvom rade neskutočne pohodlné lyžiarky. Je to hlavne vynikajúco polstrovanou a predtvarovanou  vnútornou papučou a príjemným mäkkým jazykom. (firma LANGE uvádza, že predtým, ako túto papuču zadali do výroby, tak vývojári firmy naskenovali modernou 3D technológiou chodidlo vyše 20.000 aktívnym lyžiarom. Výsledkom je dokonalá predvarovaná papuča, ktorá rešpektuje všetky  vlastnosti chodidla dnešných lyžiarov.) Šírka papuče je pohodlná – 100mm. Výhodou tohto modelu je systém „Ski/Hike“, čo znamená, že keď skelet lyžiarky  prepnem na zadnej časti komínu do režimu chôdza, tak hybnosť komínu je až 43 stupňov. Pohodlne môžem túto lyžiarku používať aj na kratších skialpinistických túrach – na špičkách sú certifikované otvory (od firmy DYNAFIT) na skialpové pinové viazanie. Nehovoriac o komforte pri bežnej chôdzi, napríklad pri presunoch na lanovku... Po prepnutí skeletu  do režimu SKI – lyžiarka perfektne stuhne, čo môžeme ešte umocniť  zatiahnutím širokej pásky na trhací zips.

Zoznam všetkých materiálov nájdete TU.

Napísať recenziu

               
* Povinný údaj

Instagram


Naše predajne


Partneri

Prihlás sa
na odber newslettera