CBS Skladaná Maľovaná Cyklomapa Vysoké Tatry

Neviete kam vyraziť? Nie je nič jednoduchšie ako si prezrieť maľovanú cyklomapu Vysoké Tatry a odhaliť všetko, čo je v tomto regióne krásne a zaujímavé.
 • Artikel: 1000085471
 • Výrobca: CBS
 • Farba: Nedefinované

Ak ste vo Vysokých Tatrách ešte nikdy neboli, máte sa na čo tešiť. Už počas cesty k nim sa vám budú kde-tu ukazovať pomedzi stromy. Vykukovať budú spomedzi striech domov v dedinkách, ktoré ležia učupené pod ich štítmi. Od skorej jesene do neskorej jari sú vrcholky Vysokých Tatier pokryté snehovými čiapkami. V zime sa menia na zázračnú krajinu, ktorú poznáme z rozprávok o ľadových kráľovnách a mrazivých škriatkoch. V lete sú tieto „malé veľhory“ plné vôní, zurčiace potoky sa smejú a s výskotom padajú vodopádmi. 

Keď vám ale počasie bude priať, určite by ste si nemali zabudnúť bicykel. Na dvoch kolesách môžete Vysoké Tatry spoznávať rýchlejšie, aj keď sa pri tom možno trošku viac zapotíte. Ak by ste si bicykle ale zabudli, nebude to žiadny problém. V požičovniach ich majú dostatok pre celú rodinu, kamarátov a spolužiakov. Dokonca aj pre tých, ktorí netrénujú pravidelne, sa čosi nájde. Napríklad taký elektrobicykel. Má špeciálnu batériu, ktorá ho poháňa. Nie úplne ako motorka, lebo šliapaniu do pedálov sa nevyhnete, ale malý motor vám pomôže ísť rýchlejšie a zvládnuť aj väčšie kopce bez veľkej námahy. A to je skvelé. Vďaka takémuto pomocníkovi a potom celkom jednoducho dostanete na tie najkrajšie miesta. Objavovať môžete dedinky, údolia a výhľady. Cyklochodníky vedú k vodopádom, plesám a niektoré vás nenápadne zavedú do zaujímavých kostolov, múzeí a galérií (uvidíte, že aj tie sú naozaj zábavné a zaujímavé). Zájsť si môžete do lanových parkov, na výlet lanovkou, do jaskyne alebo si poriadne zakričať pri jazde na bobovej dráhe.

Vedeli ste, že vo Vysokých Tatrách je viac ako 300 kilometrov cyklotrás? Od úplne jednoduchých, čo zvládnu aj rodičia, ktorí vysedávajú v kanceláriách, až po komplikované, ktoré preveria, ako poctivo ste celý rok trénovali. Len si to predstavte. Celý deň stúpate do kopca, užívate si rýchle zjazdy a popritom objavujete tie najkrajšie výhľady. Ak ste už niekedy v našich veľhorách boli, určite máte obľúbené miesto. Zájsť ale môžete aj na iné miesta, za dobrodružstvami, ktoré ste ešte nezažili. Veď v Tatrách je 39 cyklotrás, ktoré jednoducho musíte prejsť a zažiť.

Nezabúdajte však na bezpečnosť. Prilba, chrániče a reflexné prvky patria do základnej výbavy.

Tak, a teraz smelo šliapnime do pedálov.

Neviete kam vyraziť? Chcete sa dozvedieť aké atrakcie a možnosti tento región ponúka?

Nie je nič jednoduchšie ako si prezrieť maľovanú cyklomapu Vysoké Tatry a odhaliť všetko, čo je v tomto regióne krásne a zaujímavé. Je len na vás, čo si zvolíte a kam sa vyberiete.

Čo je na maľovanej cyklomape Vysoké Tatry deťom zaujímavé a výnimočné?

 

 • krajina na mape je zachytená z perspektívy, ktorá je ľahko čitateľná aj dieťaťu
 • obsahuje overené a bezpečné cyklotrasy Slovenským cykloklubom
 • obsahuje všetky významné zaujímavosti regiónu
 • kresbičky do mapy tvorili deti z regiónu a deti z detských domovov

 

Partneri projektu sú: Slovenský cykloklub, Úsmev ako dar, Detská tour Petra Sagana a ďalšie subjekty Vysokých Tatier

 

 • Vydavateľ: CBS spol, s.r.o.
 • Vydanie: 1. vydanie
 • Dátum vydania: 2020
 • Formát mapy: Skladaná
 • Jazyk: slovenský

Zoznam všetkých materiálov nájdete TU.

Naše predajne


Partneri

Prihlás sa
na odber newslettera