Lezečky

Špecifikácia lezeckých topánok - lezečiek

Lezecké topánky, známe tiež ako lezečky, sú špeciálne navrhnuté obuv pre horolezcov a lezcov, ktorí vykonávajú lezenie na skalách a stenách. Tieto topánky majú špecifické vlastnosti a konštrukciu, ktoré zlepšujú pohodlie, výkon a bezpečnosť. Medzi známe značky lezečiek patria: Evolv, La Sportiva, Trip, Black Diamond. 

Pri výbere lezeckých topánok je dôležité zohľadniť veľkosť nohy, pohodlie a typ lezenia, ktorý vykonávate. Správne zvolené lezecké topánky poskytnú pohodlie, presnosť a spoľahlivý úchop, čo je dôležité pre úspešné lezenie na skalách a stenách.

 

Pevný a priedušný materiál

Lezecké topánky sú zvyčajne vyrobené z pevného a odolného materiálu, ako je syntetická koža. Tento materiál poskytuje pevnosť a ochranu pre nohy, zatiaľ čo priedušnosť umožňuje odvod potu a udržuje nohy suché.

 

Tvar a strih lezečiek

Lezecké topánky majú obvykle špecifický tvar a strih, ktorý sa prispôsobuje špičke nohy a tvaru nohy. Toto umožňuje lepší kontakt s podkladom a presnosť pri lezení na malých úchopoch.

 

Gumená podrážka s vysokou priľnavosťou

Podrážka lezeckých topánok je zvyčajne vyrobená z gumy s vysokou priľnavosťou, ktorá poskytuje spoľahlivý úchop na skale alebo stene. Existujú rôzne typy gumy s rôznymi vlastnosťami priľnavosti a trvanlivosti, a to pre rôzne typy lezenia.

 

Ochrana prstov

Lezecké topánky majú často pevnú špičku, čo zabezpečuje bezpečnosť a ochranu prstov pred nárazmi alebo stláčaním pri lezení.

 

 

 

Evolv Elektra W merlot
Výpredaj
EVOLV
-60%
EVOLV

Evolv Elektra W merlot

34,00 €
84,99 €
Veľkosť
35 36 37
Evolv The General M army green
Výpredaj
EVOLV
-60%
EVOLV

Evolv The General M army green

60,00 €
149,99 €
Veľkosť
41 41,5 42 44,5
BLACK DIAMOND MOMENTUM LACE W LEZEČKY
Výpredaj
BLACK DIAMOND
-50%
BLACK DIAMOND

BLACK DIAMOND MOMENTUM LACE W LEZEČKY

45,00 €
89,99 €
Veľkosť
36 37