Lezečky

NÁJDITE NAJLEPŠIE LEZECKÉ TOPÁNKY PRE MUŽOV

 

Lezecká obuv / lezečky / lezky

Anatomické zvláštnosti mužských a ženských nôh vidno veľmi dobre pri lezení. Muži majú spravidla väčšie a širšie chodidlá ako ženy a tiež viac vážia. Veľkosť a váha lezca hrajú dôležitú úlohu pre výrobcov lezeckých topánok ako sú La Sportiva, Scarpa, ... a iný. Výber správnej lezečky či už na umelú stenu alebo pre vaše skalné dobrodružstvo je základom úspechu. V našej ponuke nájdete modely pre začiatočníkov, stredne pokročilých a pokročilých lezcov. Lezečky sa líšia tvrdosťou použitej gumy, prítomnosťou gumenej osádzky, zakrivením a ďalšími parametrami, ktoré je treba brať pri výbere do úvahy. Podľa Vašej preferencie spôsobu obúvania si môžete vybrať lezečky nazúvacie, šnurovacie alebo na suchý zips. Veľkú pozornosť venujte aj zvoleniu vhodnej veľkosti, ktorá záleží od predpokladaného použitia.

 

Konštrukcia a dizajn lezeckej obuvi sú šité presne na mieru potrebám lezcov. Aj keď neexistuje všeobecné odporúčanie týkajúce sa najlepšieho zapínania na lezecké topánky obľúbené sú všetky tri varianty, časté obúvanie a vyzúvanie, ako to  býva v prípade boulderingu, uľahčujú pohodlné modely so suchým zipsom, zatiaľ čo pri dlhších lezeckých túrach sú obľúbenejšie šnurovacie a nazúvacie lezečky.

 

Začiatočníci, ktorí si radi spravia prestávku, aby si oddýchli, často uprednostňujú lezecké topánky so suchým zipsom. Neexistuje však všeobecné odporúčanie pre športové lezenie na skale, v lezeckej hale alebo na bouldering, pretože dĺžka a šírka lezeckej topánky musí zodpovedať hlavne úrovni schopností lezca.

 

Horolezecká obuv vyrobená z kože sa časom rozširuje a uvoľňuje o niečo viac ako lezecká obuv vyrobená zo syntetickej kože. Napriek tomu by lezecká topánka nemala byť príliš úzka, ale rozhodne nie príliš široká. Predpätie zohráva dôležitú úlohu aj v dĺžke lezeckej topánky. Pre začiatočníkov sa odporúčajú skôr ploché podrážky, kde sa prsty na nohách len dotýkajú prednej časti topánky alebo sú veľmi mierne nasadené. Skúsení horolezci sa naopak často rozhodujú pre lezečky so silnejším predpätím, aby umožnili maximálny prenos sily aj pri najmenších krokoch a posunoch.

 

Kvalitné lezecké topánky s podrážkami Vibram alebo inými vysoko kvalitnými gumovými zmesami zaručujú dokonalé držanie na povrchu steny. V závislosti na hrúbke, tvrdosti a povahe lezeckej podrážky je topánka navrhnutá na trecie lezenie (mäkká podrážka) alebo drobné stupy (tvrdšia podrážka). Mnoho lezcov má preto v závislosti od oblasti použitia niekoľko horolezeckých topánok, ktoré sú ideálne na skalu alebo na umelú stenu v hale.

 

Evolv The General M army green
Výpredaj
EVOLV
-50%
EVOLV

Evolv The General M army green

74,99 €
149,99 €
Veľkosť
41 41,5 42 42,5 43 44 44,5