Získaj navyše zľavu 5% na oblečenie - zadaj kód TEXTIL005

Karpathia rúško čierne Galfy

Textilné tkané dvojrstvové rúško s gumičkou a sponou na nos Prolen® Medical, vyrobené zo 100% polypropylénového certifikovaného slovenského vlákna Prolen® Siltex.
  • Artikel: 1000083234
  • Výrobca: KARPATHIA
  • Farba: Čierna

Textilné tkané dvojrstvové rúško s nášivkou a gumičkou a sponou na nos Prolen® Medical sú vyrobené zo 100% polypropylénového certifikovaného slovenského vlákna Prolen® Siltex, ktoré je ošetrené permanentným antibakteriálnym (biocídnym) aditívom na báze iónov striebra, účinná látka: fosforečnanové sklo s obsahom striebra.  Vlákno Prolen® Siltex bráni rastu baktérií, redukuje nepríjemné pachy a zabezpečí hygienickú sviežosť. Antibakteriálne aditívum, ktorým je vlákno Prolen® Siltex ošetrené, nie je klasifikované ako nebezpečná látka (v súlade s Nariadením CLP). Prateľný materiál z husto tkanej tkaniny s gumičkou. Pred prvým použitím oprať, nežehliť!

Inštrukcie k použitiu 

Rúško Prolen® Medical je vhodné na viacnásobné použitie, môže sa prať pri teplotách do 60°C a používať rôzne typy pracích a dezinfekčných prostriedkov. Počas chrípkového obdobia je vhodné rúško často prať a dezinfikovať. Nežehliť!

  • udržiava svoju funkčnosť po celú dobu svojej  životnosti.
  • i po viacnásobnom praní si udržiava svoju farbu
  • zabezpečuje maximálny komfort pre používateľov
  • vlákno Prolen®Siltex je hydrofóbne a absorbuje len 0,01% vlhkosti (bavlna 8-10%), a tým zabezpečuje suché a čisté prostredie v okolí úst a nosa
  • priedušný materiál
  • nášivka Galfy

Zloženie: 100% polypropylén Prolen® Siltex

Rozmery: 19×8,5 cm

 

Slovenské vlákno Prolen® Siltex, ošetrené antibakteriálnym aditívom na báze iónov striebra, sa vyrába v spoločnosti Chemosvit Fibrochem, s.r.o. už od roku 2004 a je certifikované podľa Standard 100 by Oekotex, trieda 1 (vhodné na výrobu dojčenských odevov) a bluesign®.

Antibakteriálne vlastnosti vlákna Prolen® Siltex sú potvrdené certifikátom VÚTCH – CHEMITEX podľa normy AATCC TM 100:2012 (bolo testované na baktérie Klebsiella pneumoniae a Staphylococcus aureus), protokolom o skúškach z VÚTCH – CHEMITEX podľa normy ASTM E2149-13a (bolo testované na bakériu Escherichia coli). 

Certifikáty k nahliadnutiu

– Prolen® Siltex – Antibakteriálne vlastnosti: certifikát VÚTCH – CHEMITEX podľa normy AATCC TM 100:2012

– Prolen® Siltex- Antibakteriálne vlastnosti: protokol o skúškach z VÚTCH – CHEMITEX podľa normy ASTM E2149-13a

– Standard 100 by Oekotex

– bluesign® certifikát

Zoznam všetkých materiálov nájdete TU.

Naše predajne


Partneri

Prihlás sa
na odber newslettera